Databáze novinek

Adventní čas na Kačině
zpět na seznam

 

Advent na zámku bude mít letos opět bohatší program

 

Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky-to vše přinese letošní Advent na zámku v Národním zemědělském muzeu Kačina. V neděli 1. prosince 2019 od 10 do 17:30 hodin se koná již třetí ročník a na návštěvníky opět čeká den plný předvánoční pohody a společenského setkávání.

 

Ukázky zvyků a tradic doplní tvůrčí dílny a tematické prodejní stánky na Jarmarku v zámeckých sklepích. Návštěvníci budou moci zhlédnout představení divadelních skupin Toy Machine a U plotny. V rámci oživených prohlídek Kde je Rudolf? budou zámeckými interiéry provázet v historických kostýmech členové spolku Salomé.


O hudební program se postarají folková skupina VilMa a skupina Půljablkoň, sestávající ze zakládajícího člena Jablkoně Michala Němce a zpěvačky Marie Puttnerové. Adventní den uzavře kytarový recitál s česko-francouzskou šansoniérkou Evou Cendors. Koncerty i divadelní představení se odehrají v zámeckém divadle. ?Letošní Advent na zámku přinese více kvalitního kulturního programu a nově se zámek chystáme otevřít také po oba následující víkendy. Je to poslední možnost, jak Kačinu do konce roku navštívit,? říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

 

Akce nabídne i dvě tematické výstavy -tradiční výstavu betlémů a výstavu zimních řemesel, z nichž některá budou představena naživo.

 

O druhém a třetím adventním víkendu (7. a 8., 14. a 15. 12.) můžete navštívit krásně nazdobený zámek, prohlédnout si výstavu Zimní příběh a betlémy. O třetím adventním víkendu 14. a 15.12. bude navíc přístupný i zámecký skleník. Pro milovníky cizokrajného ovoce budou 14.12. připraveny Africké trhy, jako vzpomínka na Quida Thun-Hohensteina (jeden z majitelů Kačiny, milovník cestování a Afriky).

 

Adventní program pro školy nabídne představení adventních zvyků a tradic v prostředí hospodářského zázemí, navíc jej doplňuje tvořivá dílna. K dispozici bude po první dva týdny v prosinci, vždy od středy do pátku.

 

Podrobný program:

10:00-16:00 adventních zvyky, tvůrčí dílny, adventní jarmark (zámecké sklepy), tematické výstavy a zámecké prohlídkové trasy se spolkem Salomé

10:00?10:45 divadelní představení Betlém, hraje Toy Machinne (zámecké divadlo)

11:00?11:00 divadelní představení Podivuhodné Vánoce, hraje divadlo U plotny (zámecké divadlo)

13:00?14:00 koncert folkové skupiny VilMa (zámecké divadlo)

14:00?15:00 koncert folkového dua Půljablkoň (zámecké divadlo)

16:00 slavnostní zapálení 1. adventní svíčky na zámeckém adventním věnci (zámecké nádvoří)

16:00?17:15 Eva Cendors, kytarový recitál s doprovodem (zámecké divadlo)

 

 

Vstupné: dospělí 150 Kč; děti, studenti, senioři 70 Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + 2?3

děti do 18 let) 350 Kč; ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma.

 
Novinky
Dočasné uzavření zámku

  Od 12. 3. 2020 je NZM Kačina uzavřeno z důvodu ochrany před šířením nákazy virem Covid-19 V souvislosti s nařízením vlády o zrušení všec...

Kačina dokořán - zrušeno

zámek Kačina se tradičně zapojí do celorepublikové akce Brány památek dokořán. Letos se trojice speciálních prohlídek zaměří na prezentaci j...

Novinky pro sezónu 2020

 Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také ...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz