Databáze novinek

Adventní čas na Kačině
zpět na seznam

 

Advent na zámku bude mít letos opět bohatší program

 

Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemesel, výstavy a kostýmované prohlídky-to vše přinese letošní Advent na zámku v Národním zemědělském muzeu Kačina. V neděli 1. prosince 2019 od 10 do 17:30 hodin se koná již třetí ročník a na návštěvníky opět čeká den plný předvánoční pohody a společenského setkávání.

 

Ukázky zvyků a tradic doplní tvůrčí dílny a tematické prodejní stánky na Jarmarku v zámeckých sklepích. Návštěvníci budou moci zhlédnout představení divadelních skupin Toy Machine a U plotny. V rámci oživených prohlídek Kde je Rudolf? budou zámeckými interiéry provázet v historických kostýmech členové spolku Salomé.


O hudební program se postarají folková skupina VilMa a skupina Půljablkoň, sestávající ze zakládajícího člena Jablkoně Michala Němce a zpěvačky Marie Puttnerové. Adventní den uzavře kytarový recitál s česko-francouzskou šansoniérkou Evou Cendors. Koncerty i divadelní představení se odehrají v zámeckém divadle. ?Letošní Advent na zámku přinese více kvalitního kulturního programu a nově se zámek chystáme otevřít také po oba následující víkendy. Je to poslední možnost, jak Kačinu do konce roku navštívit,? říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

 

Akce nabídne i dvě tematické výstavy -tradiční výstavu betlémů a výstavu zimních řemesel, z nichž některá budou představena naživo.

 

O druhém a třetím adventním víkendu (7. a 8., 14. a 15. 12.) můžete navštívit krásně nazdobený zámek, prohlédnout si výstavu Zimní příběh a betlémy. O třetím adventním víkendu 14. a 15.12. bude navíc přístupný i zámecký skleník. Pro milovníky cizokrajného ovoce budou 14.12. připraveny Africké trhy, jako vzpomínka na Quida Thun-Hohensteina (jeden z majitelů Kačiny, milovník cestování a Afriky).

 

Adventní program pro školy nabídne představení adventních zvyků a tradic v prostředí hospodářského zázemí, navíc jej doplňuje tvořivá dílna. K dispozici bude po první dva týdny v prosinci, vždy od středy do pátku.

 

Podrobný program:

10:00-16:00 adventních zvyky, tvůrčí dílny, adventní jarmark (zámecké sklepy), tematické výstavy a zámecké prohlídkové trasy se spolkem Salomé

10:00?10:45 divadelní představení Betlém, hraje Toy Machinne (zámecké divadlo)

11:00?11:00 divadelní představení Podivuhodné Vánoce, hraje divadlo U plotny (zámecké divadlo)

13:00?14:00 koncert folkové skupiny VilMa (zámecké divadlo)

14:00?15:00 koncert folkového dua Půljablkoň (zámecké divadlo)

16:00 slavnostní zapálení 1. adventní svíčky na zámeckém adventním věnci (zámecké nádvoří)

16:00?17:15 Eva Cendors, kytarový recitál s doprovodem (zámecké divadlo)

 

 

Vstupné: dospělí 150 Kč; děti, studenti, senioři 70 Kč; rodinné vstupné (2 dospělí + 2?3

děti do 18 let) 350 Kč; ZTP, ZTP/P a děti do 3 let zdarma.

 
Novinky
Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

Makačíno - divadelní festival

  MAKAČÍNO - festival zámeckého divadla na Kačině pro malé i velké   Makačíno je zkratka pro festival zámeckého divadla malé kačinské d...

Víkend otevřených zahrad

 Návštěva zámeckého parku s poutavým výkladem vám poodhalí jeho krásu. Od 13 do 17 hodin vás čekají přednášky o nejstarších stromech v parku...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz