Zámek: Akce

Brány památek dokořán
zpět na seznam

Brány památek dokořán

sobota 14. dubna 2018

U příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel nabízí zámek Kačina speciální doprovodný program pro návštěvníky, kteří dorazí v rámci celorepublikové akce Brány památek dokořán. Budou se moci podívat i do prostor, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné.

Po celý duben se v regionech České republiky konají nejrůznější výstavy, koncerty a speciální prohlídky vybraných památkových objektů zapojených do akce Brány památek dokořán. V sobotu 14. dubnase do této jedinečné kulturní akce zapojí i zámekKačina - muzeum českého venkova. ?Doprovodný program jsme se tentokrát snažili připravit i pro ty, kteří Kačinu znají, ale chtěli by se dozvědět víc a podívat se do zákulisí muzea. Program je ovšem atraktivní i pro ty, kteří k nám dorazí poprvé,? říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša. 

Pro zvídavé zájemce jsou připraveny tři rozšířené prohlídky, to i do prostor, kam se běžný návštěvník nemá možnost podívat.S historií stavebního vývoje Kačiny návštěvníky seznámí uznávaný odborník na architekturu 19. století profesor Pavel Vlček.

V Tanečním sále budou vystaveny modely šatů z období empíru, biedermeieru a druhého rokoka a návštěvníky čeká prohlídka s výkladem, jak se šaty šily, oblékaly a nosily.

Těm, kteří chtějí poznat, jak funguje muzeum, nebo se zajímají o péči o památky, se otevře nedostavěná zámecká kaple. Restaurátor historického nábytku Radek Ryšánek umožní pomocí mikroskopu nahlédnout pod povrch používaných laků a návštěvníci se dozví, jak se liší slavné japonské laky od svých evropských nápodob a proč je tak složité a nákladné restaurovat lakované předměty.

Začátky rozšířených prohlídek jsou v 10, 13 a 15 hodin.

Ceny vstupného speciálních prohlídek

základní vstupné/dospělý                           150,- Kč

děti a mládež do 18 let/studenti nad 18 let/senioři         100,- Kč

děti do 6 let                                                  50,- Kč

rodinné vstupné                                           350,- Kč

 
Novinky
Zaostřeno na Kačinu

 Národní zemědělské muzeum Kačina vyhlašuje 1. ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Kačinu. Soutěž bude probíhat od 1. 6. do 31. 10. 201...

Výstava "Za poznáním" Dominik Mareš

 Zveme Vás na výstavu Domika Mareše "Za poznáním" 28. 6. ? 31. 10. 2019 na zámku Kačina Výstava ?ZA POZNÁNÍM? přináší návštěvníkům zámku K...

Léto na Kačině - pohádky i noční prohlídky

KVĚTOVANÝ HRNEK KOMTESKY KAROLÍNY Na zámku Kačina tráví své letní prázdniny komteska Karolína, dcera hraběte Chotka. Společnost jí dělá chů...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz