Databáze novinek

Festival Kefír - 31.8.2019
zpět na seznam

 

Zvěžosešup a provazochodci z Anglie? Jedině na Kefíru!

Léto na Kačině uzavře v sobotu 31. srpna 2019 sedmý ročník rodinného festivalu Kefír. V areálu Národního zemědělského muzea Kačina čeká na děti i rodiče spousta zábavy - děti si budou moci sjet slavnou britskou klouzačku Helter Skelter neboli Zvěžosešup. Na akci mimo jiné vystoupí Cirk La Putyka, provazochodci z Anglie či Ondřej Havelka s Melody Makers.

Až z Londýna přijede na Kefír klouzačka Helter Skelter, o které zpívala i skupina Beatles a české děti ji znají třeba z pohádky Prasátko Peppa. Neexistuje pro ni český název, a tak organizátoři festivalu vymysleli nové slovo ? Zvěžosešup. Ten bude pořádný, z výšky 12 dvanácti metrů. Bejbypankový festival nabídne desítky koncertů, divadelních představení, workshopů a zábavy pro děti i jejich rodiče. Těšit se mohou například na osobitou hudební skupinu Vltava, avantgardní rockovou kapelu Už jsme doma, swingery Maison du Malheur z Holandska, orchestr Melody Makers v čele se zpěvákem a stepařem Ondřejem Havelkou, pěvecké duo Mateřská.com nebo dva písničkáře s kytarou Xaviera Baumaxu a Pavla Dobeše. Jako každý rok Kefír vyvrcholí koncertem bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

 

Největší hvězda českého nového cirkusu Cirk La Putyka uvede svou únorovou novinku Isole. Vysoko nad hlavami diváků budou na provaze chodit akrobati The Bullzini Family z Anglie, dorazí soubory Bratři v tricku, Buchty a loutky, V.O.S.A. Theatre, Divadlo Loutky bez hranic nebo Amanitas Fire Theatre. ?Kefír je ideální tečkou za prázdninami. Během festivalu si přijdou na své děti i rodiče, atmosféra festivalu vtáhne každého. Na návštěvníky čeká nepřeberné množství koncertů, divadel a originálních atrakcí,? říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Pavel Douša.

 

Chybět nebudou osvědčené atrakce, které dělají Kefír Kefírem a zaujmou celou rodinu. V klidové zóně pod vzrostlými stromy najdou příchozí kojenecké území, menší děti si během dne mohou odpočinout na postelích s opravdovými nebesy, kde k ležení předčítají známé osobnosti, letos například autor a režisér Arnošt Goldflam nebo herci Josef Dvořák či Jiří Lábus. Starší potěší bejbypankové kadeřnictví, slámový areál, stromolezení nebo ve spolupráci s Českým atletickým svazem vybudovaný atletický stadion. Všichni si mohou vyrobit festivalovou vlajku, která pak bude s ostatními viset u hlavní scény. Pro teenagery je připravená Kefír Street se skateboard či graffiti show a yoyo i parkour exhibicemi.

Festival se koná v sobotu 31. srpna, v takzvané Čtvrti snů se však návštěvníci mohou

ubytovat od pátku do neděle. V kempu navíc zažijí bonusový program. ?Loni prošly například noční stezku snů děti o celkové váze skoro deset a půl tuny, jejich zážitky ale bohužel zvážit neumíme, ? doplňuje prezident festivalu a jeho kreativní ředitel Kašpárek v rohlíku.

Týpí a luxusní přístřešky jsou bohužel vyprodané, stále si však rodiny mohou v kempu rozložit vlastní stan nebo pronajmout kartonový. Na předchozích šest ročníků festivalu, z nichž první dva se odehrály v Třebovli u Kouřimi, dorazilo dohromady téměř 35 tisíc lidí z celého Česka.

Bližší informace a program naleznete na webu http://festivalkefir.cz/

foto zapůjčeno ze stránek pořadatele

 

 
Novinky
Ubytování v podzámčí Kačiny

Nabízíme celoroční ubytování v nově zrekonstruovaných apartmánech v prostorech bývalé kočárovny na zámku Kačina u Kutné Hory. Ubytování...

Léto na Kačině

  Léto na Kačině bude plné pohádek, divadelních představení a speciálních prohlídek zámku V době prázdnin jsme návštěvníkům připravili zaj...

Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz