Databáze novinek

Festival Kefír - 31.8.2019
zpět na seznam

 

Zvěžosešup a provazochodci z Anglie? Jedině na Kefíru!

Léto na Kačině uzavře v sobotu 31. srpna 2019 sedmý ročník rodinného festivalu Kefír. V areálu Národního zemědělského muzea Kačina čeká na děti i rodiče spousta zábavy - děti si budou moci sjet slavnou britskou klouzačku Helter Skelter neboli Zvěžosešup. Na akci mimo jiné vystoupí Cirk La Putyka, provazochodci z Anglie či Ondřej Havelka s Melody Makers.

Až z Londýna přijede na Kefír klouzačka Helter Skelter, o které zpívala i skupina Beatles a české děti ji znají třeba z pohádky Prasátko Peppa. Neexistuje pro ni český název, a tak organizátoři festivalu vymysleli nové slovo ? Zvěžosešup. Ten bude pořádný, z výšky 12 dvanácti metrů. Bejbypankový festival nabídne desítky koncertů, divadelních představení, workshopů a zábavy pro děti i jejich rodiče. Těšit se mohou například na osobitou hudební skupinu Vltava, avantgardní rockovou kapelu Už jsme doma, swingery Maison du Malheur z Holandska, orchestr Melody Makers v čele se zpěvákem a stepařem Ondřejem Havelkou, pěvecké duo Mateřská.com nebo dva písničkáře s kytarou Xaviera Baumaxu a Pavla Dobeše. Jako každý rok Kefír vyvrcholí koncertem bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

 

Největší hvězda českého nového cirkusu Cirk La Putyka uvede svou únorovou novinku Isole. Vysoko nad hlavami diváků budou na provaze chodit akrobati The Bullzini Family z Anglie, dorazí soubory Bratři v tricku, Buchty a loutky, V.O.S.A. Theatre, Divadlo Loutky bez hranic nebo Amanitas Fire Theatre. ?Kefír je ideální tečkou za prázdninami. Během festivalu si přijdou na své děti i rodiče, atmosféra festivalu vtáhne každého. Na návštěvníky čeká nepřeberné množství koncertů, divadel a originálních atrakcí,? říká náměstek generálního ředitele Národního zemědělského muzea Pavel Douša.

 

Chybět nebudou osvědčené atrakce, které dělají Kefír Kefírem a zaujmou celou rodinu. V klidové zóně pod vzrostlými stromy najdou příchozí kojenecké území, menší děti si během dne mohou odpočinout na postelích s opravdovými nebesy, kde k ležení předčítají známé osobnosti, letos například autor a režisér Arnošt Goldflam nebo herci Josef Dvořák či Jiří Lábus. Starší potěší bejbypankové kadeřnictví, slámový areál, stromolezení nebo ve spolupráci s Českým atletickým svazem vybudovaný atletický stadion. Všichni si mohou vyrobit festivalovou vlajku, která pak bude s ostatními viset u hlavní scény. Pro teenagery je připravená Kefír Street se skateboard či graffiti show a yoyo i parkour exhibicemi.

Festival se koná v sobotu 31. srpna, v takzvané Čtvrti snů se však návštěvníci mohou

ubytovat od pátku do neděle. V kempu navíc zažijí bonusový program. ?Loni prošly například noční stezku snů děti o celkové váze skoro deset a půl tuny, jejich zážitky ale bohužel zvážit neumíme, ? doplňuje prezident festivalu a jeho kreativní ředitel Kašpárek v rohlíku.

Týpí a luxusní přístřešky jsou bohužel vyprodané, stále si však rodiny mohou v kempu rozložit vlastní stan nebo pronajmout kartonový. Na předchozích šest ročníků festivalu, z nichž první dva se odehrály v Třebovli u Kouřimi, dorazilo dohromady téměř 35 tisíc lidí z celého Česka.

Bližší informace a program naleznete na webu http://festivalkefir.cz/

foto zapůjčeno ze stránek pořadatele

 

 
Novinky
Kačina dokořán 4.4.2020

 V sobotu 4. dubna 2020 se zámek Kačina tradičně zapojí do celorepublikové akce Brány památek dokořán. Letos se trojice speciálních prohlíde...

Novinky pro sezónu 2020

 Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také ...

Svatby na zámku Kačina v roce 2020

Začněte společnou cestu životem svatbou na zámku Kačina v magickém roce 2020. Jedna z nejkrásnějších empírových staveb v České republice nab...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz