Databáze novinek

Muzejní noc - videomapping 1.6.2018
zpět na seznam

Videomapping v zámecké knihovně na Kačině zhmotní sny a představy Jana Rudolfa Chotka, stavitele zámku a doplní bohatý program, který bude připraven pro návštěvníky. 

V pátek 1. června mohou návštěvníci Kačiny vidět a zažít zámek jinak než obvykle. Bohatý program je situován nejen do interiérů zámku, ale i do překrásného parku, který tento empírový skvost obklopuje.

Už od 19 hodin si mohou rodiče s dětmi vyzkoušet v zámeckém parku cestu za pokladem. Překvapení najdou u zámecké bylinkové zahrádky, kde na ně bude čekat nejen kačinský zahradník. Ten se současně bude těšit také na dospělé návštěvníky, kterým ukáže skvosty zámeckého skleníku. V zámeckém parku se děti mohou těšit na program pro děti v Učebně v lese 19-21.

Současně budou probíhat klasické prohlídky zámeckých interiérů, které budou ve sklepení zámku obohaceny o oživenou zámeckou kuchyni (aneb Jak se žilo v podzámčí). Shlédnout můžete i nové výstavy: Hlasy přírody, Osobnosti v zemědělství či Království včel.

Nádvoří oživí v19:00 a 20:30 divadelní skupina Mrsťa Prsťa se svým představením Svůj širák odhazuji v dál.

Dále se můžete těšit na koncert Pavla J. Ryby ve 20:00 na nádvoří zámku. Vystoupení solo/duo live s živými podehrávkami od renomovaných českých a zahraničních hudebníků. Jde o show mimořádně technicky disponovaného baskytaristy, o kterém hovoří s uznáním muzikanti a posluchači na celém světě. "O jeho kvalitě a originalitě ostatně svědčí jeho spolupráce se světovými hudebníky, jakými jsou např. Mike Stern, Dean Brown, Josef Skrzek, Garry Lucas, Bryan Corbett.", kteří se spolupodíleli na jeho projektech a koncertních turné.

Zajímavým bodem programu bude audiovizuální ztvárnění zámecké kaple a divadla studenty ateliéru Time-based media z Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.
kaple:

SYMMETRICON
A/V instalace
Symmetricon je audiovizuální instalace pojednávající o obrazcích, objektech a symbolech za pomocí světla a jeho zhmotnění v prostoru. Vzniklé obrazy vychází z matematických a geometrických principů, struktury prostoru kaple a její architektury. Vytváří se tak nové vztahy mezi původní romantickou stavbou a možnostmi současných technologií.


divadlo:
(DE)CONNECTION
A/V instalace
Světelná instalace pracuje s velmi významným prvkem původního barokního divadla - lustrem. Za pomoci soustředěného proudu světla dochází k jeho odrazu a lomu, který umožňuje opticky celý lustr rozzářit a vytvářet zajímavé světelné obrazce, které mění charakteristiku divadla. Současně také dochází k záměně funkce jeviště/hlědiště/zákulisí. Celou tuto atmosféru dotváří zvukové skladby z dílny studentů.


Hlavním bodem kačinského pátečního programu však budou videomappingy s názvy Expedice a Scale v zámecké knihovně, které budou probíhat od 19 do 24 hodin.

Knihy uložené v horním patře ochozu knihovny na Kačině vyprávějí cestopisné příběhy, které objevují pro své čtenáře neznámé světy. Cesta za poznáním je nejvlastnější esencí každé knihovny, každá z knih je světem, který nabízí nové obzory. Cestopis znamená expedici nejen do nitra Země, ale i do nekonečna vesmíru, propastí i výšin lidského myšlení a vědění. Kupole knihovny symbolizuje polokouli světa, povrch planety, klenbu, i formát ideálního geometrického tělesa, říká Pavel Mrkus, autor videoprojekce Expedice a děkan Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

 Druhé audiovizuální dílo nazvané Scale pracuje s mikro a makro měřítky a jeho autory jsou František Pecháček (koncepce videoprojekce) a Ondřej Mikula alias Aid Kid (zvuk) z projektu Black/Division. Co se děje tam, kam ani ten nejlepší teleskop nevidí? Jaká je podoba nejmenší částice? Tyto otázky a jiné budou základním kamenem pro abstraktní ztvárnění těchto jevů.

 Vstup na videomapping je 50Kč, do zámeckých expozic, bylinkové zahrádky a skleníku je vstupné zdarma. Vstupenku na videomapping lze zakoupit na místě v den akce nebo na slevomatu - https://www.slevomat.cz/akce/1292342-magicka-noc-videomapping-na-zamku-kacina

 

Pavel Mrkus je vizuální umělec, který svá díla vystavoval na prestižních místech, jako jsou Benátské bienále, Centre Georges Pompidou v Paříži nebo Chelsea Art Museum v New Yorku. Na přelomu tisíciletí dlouhodobě působil jako pedagog v japonské Toyamě.

 František Pecháček působí v oblasti digitálních médií a má za sebou víc než 20 realizací videoprojekcí pro činoherní a operní inscenace. Spolupracoval s řadou předních českých divadelních scén. V roce 2014 získal na festivalu videomappingu Maska cenu za nejlepší videomapping a v roce 2013 se stal grafikem roku v kategorii video

 
Novinky
Ubytování v podzámčí Kačiny

Nabízíme celoroční ubytování v nově zrekonstruovaných apartmánech v prostorech bývalé kočárovny na zámku Kačina u Kutné Hory. Ubytování...

Léto na Kačině

  Léto na Kačině bude plné pohádek, divadelních představení a speciálních prohlídek zámku V době prázdnin jsme návštěvníkům připravili zaj...

Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz