Databáze novinek

Novinky pro sezónu 2020
zpět na seznam

 Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také obměněné expozice a zámecké prohlídky.

Projdete se expozicí v hospodářském zázemí a prohlédnete výstavy Co prozrazují venkovské stavby, Epifyty-rostliny vzdušných zahrad, Obraz zemědělství v socialistickém realismu. Od 1. října můžete navštívit jedinečnou expozici Příběh dřeva.

Zámecké prohlídky vás zavedou do empírových komnat, chotkovské knihovny, zámeckého divadla a kaple. Zámeckým parkem můžete projít v rámci nově připravené komentované prohlídky a dovědět se zajímavosti, které nikde jinde nenajdete.

Speciálně pro skupiny (seniory) jsme letos  připravili zkrácenou prohlídku reprezentativních zámeckých komnat a chotkovské knihovny. Nevšední zážitek Vám umožní prohlídka běžně nepřístupných prostor zámecké půdy a lázně. Prostory nejsou restaurované, nicméně svébytným způsobem odhalí skrytá tajemství zámku Kačina.

Více se o otvírací době, expozicích, zámeckých prohlídkách cenách vstupného dovíte zde na webu.

Další novinkou letošní sezóny bude půjčovna dobových kostýmů. K zapůjčení budou dámské šaty, pánské obleky a také dětské kostýmy. Máte se na co těšit!!!

V létě ožije zámek divadlem ve dne a někdy i v noci. Na zámku budou probíhat nejen pravidelná divadelní představení pro děti, ale na své si přijdou také dospělí, čeká nás např. divadelní představení Kytice, Strašidlo Cantervillské, Hrdý Budžes a další. Vše se dovíte v kalendáři akcí.

Zámek Kačina se otevře také v zimním období a to (nejen) v neděli  6. 12. kdy na zámku oslavíme Advent. Vánoční prohlídky proběhnout dále o víkendu 12. a 13. prosince a o svátcích na Štěpána 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Ať už jste místní nebo zdaleka, zavítejte na klasicistní zámek Kačina, kde hrabě Chotek zanechal své poselství SOBĚ, PŘÁTELŮM A POTOMKŮM.

 
Novinky
Dočasné uzavření zámku

  Od 12. 3. 2020 je NZM Kačina uzavřeno z důvodu ochrany před šířením nákazy virem Covid-19 V souvislosti s nařízením vlády o zrušení všec...

Kačina dokořán - zrušeno

zámek Kačina se tradičně zapojí do celorepublikové akce Brány památek dokořán. Letos se trojice speciálních prohlídek zaměří na prezentaci j...

Novinky pro sezónu 2020

 Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také ...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz