Databáze novinek

Novinky pro sezónu 2020
zpět na seznam

 Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také obměněné expozice a zámecké prohlídky.

Projdete se expozicí v hospodářském zázemí a prohlédnete výstavy Co prozrazují venkovské stavby, Epifyty-rostliny vzdušných zahrad, Obraz zemědělství v socialistickém realismu. Od 1. října můžete navštívit jedinečnou expozici Příběh dřeva.

Zámecké prohlídky vás zavedou do empírových komnat, chotkovské knihovny, zámeckého divadla a kaple. Zámeckým parkem můžete projít v rámci nově připravené komentované prohlídky a dovědět se zajímavosti, které nikde jinde nenajdete.

Speciálně pro skupiny (seniory) jsme letos  připravili zkrácenou prohlídku reprezentativních zámeckých komnat a chotkovské knihovny. Nevšední zážitek Vám umožní prohlídka běžně nepřístupných prostor zámecké půdy a lázně. Prostory nejsou restaurované, nicméně svébytným způsobem odhalí skrytá tajemství zámku Kačina.

Více se o otvírací době, expozicích, zámeckých prohlídkách cenách vstupného dovíte zde na webu.

Další novinkou letošní sezóny bude půjčovna dobových kostýmů. K zapůjčení budou dámské šaty, pánské obleky a také dětské kostýmy. Máte se na co těšit!!!

V létě ožije zámek divadlem ve dne a někdy i v noci. Na zámku budou probíhat nejen pravidelná divadelní představení pro děti, ale na své si přijdou také dospělí, čeká nás např. divadelní představení Kytice, Strašidlo Cantervillské, Hrdý Budžes a další. Vše se dovíte v kalendáři akcí.

Zámek Kačina se otevře také v zimním období a to (nejen) v neděli  6. 12. kdy na zámku oslavíme Advent. Vánoční prohlídky proběhnout dále o víkendu 12. a 13. prosince a o svátcích na Štěpána 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Ať už jste místní nebo zdaleka, zavítejte na klasicistní zámek Kačina, kde hrabě Chotek zanechal své poselství SOBĚ, PŘÁTELŮM A POTOMKŮM.

 
Novinky
Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

Makačíno - divadelní festival

  MAKAČÍNO - festival zámeckého divadla na Kačině pro malé i velké   Makačíno je zkratka pro festival zámeckého divadla malé kačinské d...

Víkend otevřených zahrad

 Návštěva zámeckého parku s poutavým výkladem vám poodhalí jeho krásu. Od 13 do 17 hodin vás čekají přednášky o nejstarších stromech v parku...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz