Databáze novinek

Oblastní výstava psů
zpět na seznam


Okresní myslivecký spolek pořádá na zámku Kačina tradiční Oblastní výstavu psů.

V sobotu 25. května 2019 od 9.00 hodin můžete obdivovat více než 250 čtyřhohých mazlíčků. Součástí výstavy bude také chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2018 na okrese Kutná Hora, vystoupení trubačů a dětský myslivecký den. Výstavy se zpravidla každý rok účastní okolo 60 různých plemen. Přijďte se podívat na výstavu. Třeba si svého budoucího mazlíčka vyberete právě u nás.

 

Již 22. ročník Výstavy loveckých psů pořádá v sobotu 25. května Národní zemědělské muzeum Kačina. Od 9 hodin se zde mohou návštěvníci seznámit s jednotlivými plemeny a načerpat zkušenosti od chovatelů.

 

Spolu s Okresním mysliveckým spolkem pořádá Národní zemědělské muzeum Kačina ? muzeum českého venkova už 22. ročník Oblastní výstavy psů, akce určené nejen pro chovatele, ale i pro širokou veřejnost. V sobotu 25. května od 9 hodin mohou návštěvníci vidět více než 250 čtyřnohých mazlíčků. Letos se výstavy zúčastní především chovatelské kluby německých krátkosrstých ohařů, polských ovčáků nížinných, anglických mastifů, brazilských fil a plemene čau-čau.

Součástí akce bude kromě chovatelské přehlídky také dětský myslivecký den, vystoupení trubačů a přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2018 v okrese Kutná Hora. Výstavy se každý rok účastní okolo 60 různých plemen. Původně byly výstavy psů na Kačině organizovány jako výstavy pouze loveckých plemen, přibližně od konce devadesátých let začala být výstava konána jako oblastní výstava psů všech plemen. ?Tato výstava má na Kačině více než dvacet let dlouhou tradici. Už Chotkové chovali lovecké psy a v zámeckém parku máme dokonce psí pomník. Zveme všechny milovníky psů i běžné návštěvníky na přehlídku a zajímavý doprovodný program,? říká ředitel Národního zemědělského muzea Pavel Douša.


Na těchto klubových akcích jsou zadávány jedny z nejvyšších titulů, které může pes na výstavě získat. Národní nebo mezinárodní rozhodčí s aprobací pro dané plemeno posuzují především exteriér psa. Jsou hodnoceny zvlášť feny a psi v třídách podle věku, a to od třídy štěňat až po třídu veteránů od 8 let věku.

 
Novinky
Adventní čas na Kačině

  Advent na zámku bude mít letos opět bohatší program   Kytarový recitál i folkové koncerty, divadelní představení, ukázky zvyků a řemes...

Zámecké čajování a Strašidelný pohádkový les

U příležitosti rozloučení se s návštěvnickou sezonou je na poslední říjnový víkend připraveno Zámecké čajování. Již druhý ročník Zámeckého č...

Advent na Kačině

 Jak probíhal předvánoční čas v dobách našich předků? Již třetí ročník této obnovené akce Vám to připomene v jedinečných prostorech kačinský...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz