Zámek: Akce

Oblastní výstava psů 26.5.2018
zpět na seznam

V sobotu 26. května od 6 do 15 hodin bude v Národním zemědělském muzeu Kačina probíhat Oblastní výstava psů. Jedná se o tradiční akci, kdy se každý rok v zámeckém parku prezentují rozmanitá plemena psů.

 Hlavním pořadatelem výstavy je Okresní myslivecký spolek Kutná Hora a letos se uskuteční její už21. ročník. Nejde oudálost určenou pouze pro chovatele, přijít se může podívat i širokáveřejnost. Návštěvníci se letos mohou blíže seznámit s plemeny,jako jsou němečtí krátkosrstí ohaři, polští ovčáci nížinní, angličtí mastifové, brazilské fily nebo plemeno čau-čau. Na této klubové výstavě jsou udělovány  jedny z nejvyšších titulů, které může pes na výstavách získat.?Výstava psů je s Kačinou úzce spojena, pořádá se zde již od roku 1972. Lovecké psy na svých panstvích chovali již Chotkové, majitelé Kačiny. Jan Rudolf Chotek nechal ve Veltruském zámku dokonce vystavět takzvaný psí pomník,? říká ředitel Národního zemědělského muzea Kačina Pavel Douša.

 Exteriér psa posuzují vždy národní nebo mezinárodní rozhodčí s aprobací pro dané plemeno.Posuzováni jsou zvlášť feny a psi a jednotlivá zvířata jsou také zařazena v různých třídách, zpravidla podle věku,od štěňat až po třídu veteránů (od 8 let věku).

 Původně byly výstavy psů na Kačině organizovány jako výstavy výhradně loveckých plemen, avšak s velkým početním zastoupením. Na výstavu v té době bývalo přihlášeno okolo sedmi set psů. Přibližně od konce devadesátých let začala být výstava konána jako oblastní výstava psů všech plemen. V posledních letech se jejich počet na výstavě na Kačině pohybuje okolo tří stovek. Součástí akce bude také vystoupení trubačů.

 Národní zemědělské muzeum je státní příspěvková organizace zřizovaná Ministerstvem zemědělství. Zabývá se zejména tematikou zemědělství, lesnictví, myslivosti, rybářství, zahradnictví, potravinářství, zpracování zemědělských produktů, vývoje venkova a kulturní krajiny. Národní zemědělské muzeum má kromě hlavní výstavní budovy v Praze také další čtyři pobočky - Čáslav, zámek Kačina, zámek Ohrada, Valtice. Muzeum na zámku Kačina mapuje především historii českého venkova, expozice představuje vývoj hospodářského zázemí zámku. Samotný zámek Kačina je českým empírovým klenotem, návštěvníkům nabízí jedinečné interiéry, jako je Chotkovská knihovna, divadlo nebo lékárna.

 

Více na www.nzm.cz.

 
Novinky
Zaostřeno na Kačinu

 Národní zemědělské muzeum Kačina vyhlašuje 1. ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Kačinu. Soutěž bude probíhat od 1. 6. do 31. 10. 201...

Výstava "Za poznáním" Dominik Mareš

 Zveme Vás na výstavu Domika Mareše "Za poznáním" 28. 6. ? 31. 10. 2019 na zámku Kačina Výstava ?ZA POZNÁNÍM? přináší návštěvníkům zámku K...

Léto na Kačině - pohádky i noční prohlídky

KVĚTOVANÝ HRNEK KOMTESKY KAROLÍNY Na zámku Kačina tráví své letní prázdniny komteska Karolína, dcera hraběte Chotka. Společnost jí dělá chů...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz