Databáze novinek

Oživlá Kačina s Chotkem a divadlem - každou sobotu v 18 a 20 hod.
zpět na seznam

Hrabě Chotek na Kačině ještě neřekl poslední slovo

V zámeckých komnatách panství hraběte Rudolfa Chotka panuje nebývale čilý shon. Je krásný letní sobotní večer léta páně 1822.

Všichni se připravují na příjezd vzácného hosta: Fridrich Gentz, osobní tajemník rakouského kancléře Metternicha, má zavítat na Kačinu. ?A to si jistě umíte představit, že nemůže se nám v době jeho návštěvy něco nepředvídatelného stát! Protož s veškerou pečlivostí program návštěvy jeho pilně připravujeme,? vysvětluje zámecký pán skupině lidí, kteří přišli na kačinský zámek nedaleko od Kutné Hory. Hrabě je však dobrák a tak je pozve dál a vypráví jim o svém životě. A také o své velké lásce. Tou je divadlo. Každý ze zámeckého personálu byl do služeb přijat pod podmínkou uměleckých vloh. A pak je nasnadě přichystat hostům třeba představení v zámeckém divadle.

?Hrát divadlo, něco málo si přivydělat, navíc v létě a v nádherném zámku? co více si přát?? říkají herci kutnohorského spolku Tyl a Divadélka Kůzle, kteří prázdninové soboty ? stejně jako hrabě Chotek ? věnují své lásce. Oživlá Kačina si už v loňském roce získala oblibu u stovek příchozích. Letos se proto pořadatelé rozhodli kvůli kapacitě osob v prohlídce přidat ještě jednu produkci. Podívat se do oživlého zámku tak mohou každou sobotu od 18 a od 20 hodin.    

Návštěvníci procházející zámeckými komnatami tak mohou spatřit členy Chotkovy herecké společnosti, pilně se připravující na svůj divadelní výstup. Jejich duše bývají občas umělecky rozedrány; silné emoce zamilované Lizy střídají hysterické výlevy, madam Kristýna, nápověda souboru, má radost, protože při generální zkoušce může zaskakovat za Miriam, Marián Lysý se snaží zasvětit do role mladičkou Reginu tak urputně, až jeho smyslné návrhy musí krotit sám hrabě v roli režiséra?

To už ale přibíhá ambiciózní mladý herec Kašpar Nový se zprávou, že hrabětem toužebně očekávaná, prý velkolepá umělkyně Viola Kryspina dorazila na Kačinu. Jak se daří jí a ostatním hercům při generální zkoušce hry Mé slovo poslední? Tak na to se už přijďte podívat sami. Ale rychle, než posel ohlásí, že vzácný host je již na cestě a právě projel Novými Dvory!       

 

PS: Na zámku Kačina se v současnosti můžete potkat také s Rudlou, duchem hraběte Chotka. Objeví se vám, když se pokusíte otevřít třináctou komnatu.

 

Oživlá Kačina

Nahlédněte do zámeckých prostor a potkejte se s hrabětem Chotkem, jeho společností a služebnictvem. Zažijete s nimi jeden z neobyčejných večerů v zámeckých komnatách, zajdete se pobavit do zámeckého divadla, kde budete svědky generální zkoušky na představení Mé slovo poslední od herecké společnosti, která přijela na pozvání samotného hraběte. Rudolf Jan Hrabě Chotek Vás srdečně zve, staňte se jeho hosty v empírovém zámku Kačina.

 

Prohlídky probíhají každou sobotu od 29. června do 14. září 2013

Začátky prohlídky v 18:00 a ve 20:00 hodin, doba trvání cca 1,5 hodiny

Vstupné: základní - 180,- Kč; snížené - 120,- Kč; rodinné - 480,- Kč; děti do 6 let zdarma
Kontakt: 724 878 977; e-mail: rezervace@khtravel.cz; www.ikutnahora.cz

Pořadatel: Produkční agentura KH Travel, s.r.o., Štefánikova 92, Kutná Hora

Maximální kapacita: 50 osob na jednu prohlídku.

 

 
Novinky
Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

Makačíno - divadelní festival

  MAKAČÍNO - festival zámeckého divadla na Kačině pro malé i velké   Makačíno je zkratka pro festival zámeckého divadla malé kačinské d...

Víkend otevřených zahrad

 Návštěva zámeckého parku s poutavým výkladem vám poodhalí jeho krásu. Od 13 do 17 hodin vás čekají přednášky o nejstarších stromech v parku...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz