Databáze novinek

Prohlídky s tajemnou postavou Ducha Rudly aneb otevřete 13 komnatu
zpět na seznam

Na zámku je pro vás připraveno setkání s vnukem zakladatele zámku Kačina ? Rudolfem Karlem hrabětem Chotkem. O jeho příchod mezi vás si ale musíte požádat v doprovodu zámeckého průvodce, neboť od roku 1894 spočívají tělesné ostatky hraběte Chotka v rodinné hrobce v nedalekých Nových Dvorech.

Budete-li mít štěstí, přijde mezi vás jeho ztělesněný duch a provede vás životem na zámku, plným tehdejších společenských zábav, divadelních představení v zámeckém divadle, plesů, i dalších kratochvílí, které v oněch dobách provázely pestrý život zámeckého panstva i jeho hostů. Dozvíte se například, proč malí šlechtici a šlechtičny nemohli stolovat ve velké jídelně, co museli splňovat zájemci o službu na zámku, jaké společenské hry provázely denní program i další drobné klípky ze zámeckého života na Kačině.

            Ztělesněný duch Rudolfa Karla hraběte Chotka se vám představí nejen jako pozorný hostitel a člověk s vysokým společenským postavením, ale také jako milovník dobrého vína, hazardních karetních her, či  autor divadelních představení pro své zámecké divadlo.

            Při procházce zámeckými komnatami budete mít možnost do soutěžní karty vyplňovat správné odpovědi na otázky, které vám pan hrabě položí a pokud budou vaše odpovědi správné, dostanete z jeho rukou specielní nálepky, které za daných podmínek budou poukázkou k nahlédnutí do tajemné 13. komnaty.

O projektu Otevřte 13. komnatu

Jak to celé funguje?

Na počátku nebylo vždy slovo. V našem případě je na počátku cestovní pas. Teprve s ním v ruce se dostanete do blízkosti tajemných postav z minulosti, magických průvodců našimi 10 historickými sídly, kteří k Vám promluví a provedou Vás komnatami, jimiž v minulosti kráčeli ve společnosti urozených oni sami a v jejich závěsu pak dějiny.

Při vstupu do každého z hradů a zámků obdržíte spolu se vstupenkou také hrací kartu. A na té památce, kterou se rozhodnete navštívit jako první, také již zmíněný cestovní pas. Jakmile s pomocí tajemné postavy vyluštíte během prohlídky tajenku hrací karty, obdržíte po každém takovém úspěšném řešení jeden klíč. Na každém z navštívených hradů a zámků vždy právě jeden ? ani víc, ani méně.

S každým nově získaným klíčem se Vaše cesty ke 13. komnatě přibližují. Po získání celkem 7 z 10 možných klíčů budete moci před Vámi vybranou 13. komnatou (rozhodnete se pro 13. komnatu některého z hradů, zámků nebo kláštera?) prohlásit ono pověstné "Sezame, otevři se!". Co se stane pak, zůstane až do toho okamžiku tajemstvím ?

červenec a srpen: pá, so, ne

září:  so, ne (kromě akcí 2.9. Kefír a 7.9. Vinobraní)

začátky prohlídek: 10,10 - 12,10 - 14,10 - 15,50 - délka prohlídky cca 1 hodina

 

Vstupenky v prodeji před prohlídkou v zámecké pokladně

Vstupné: základní - 130 ,- Kč, děti do 6 let 25,- Kč, studenti, senioři 80,- Kč, rodinné 340,- Kč

(trasa č. IV.)

Produkce: Miroslav Štrobl a Ing. Otakar Fiala

Kontakt: 602187700, nzm.kacina@nzm.cz,

zámecká pokladna:327571170 od 9 do 16 hod.,

Maximální kapacita: 25 osob, pro hromadné zájezdy nutná rezervace

www.kutnohorskeleto.cz, www.otevrtetrinactoukomnatu.cz 

 
Novinky
Kačina dokořán 4.4.2020

 V sobotu 4. dubna 2020 se zámek Kačina tradičně zapojí do celorepublikové akce Brány památek dokořán. Letos se trojice speciálních prohlíde...

Novinky pro sezónu 2020

 Zámek Kačina se pro návštěvníky otevře již v sobotu 28. března a v neděli 29.března. V sezóně 2020 Vás čekají nejen nové výstavy, ale také ...

Svatby na zámku Kačina v roce 2020

Začněte společnou cestu životem svatbou na zámku Kačina v magickém roce 2020. Jedna z nejkrásnějších empírových staveb v České republice nab...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz