Databáze novinek

Vinobraní na Kačině - 7.9.2019
zpět na seznam

 Vinobraní a dožínky jsou již za dveřmi

Již sedmý ročník Krajského vinobraní a dožínek se uskuteční v sobotu 7. září na nedalekém zámku Kačina.

Tradičně se mohou návštěvníci těšit na prezentaci a prodej vín českých, moravských i zahraničních a nebude chybět ani burčák nebo čerstvě lisovaný vinný mošt. Novinkou letošního ročníku bude bezhotovostní platba prostřednictvím čipovacího zařízení za nápoje a občerstvení.

?Čipovací zařízení pro bezhotovostní platbu jsme chtěli na akci vyzkoušet už v loňském roce,? říká Lukáš Rudolfský za organizační tým. ?Tento systém se běžně používá na většině velkých akcí. Věříme, že tím zákazníci získají větší komfort, nebudou muset při nákupu dlouho čekat, manipulace s hotovostí obsluhu většinou zdržuje,? doplňuje.

Připraven je také bohatý kulturní program, a to na třech pódiích v areálu. Na hlavním pódiu se představí hlavní hvězdy, mezi nimi například Orchestr Jaroslava Ježka, Michal Karban Trio nebo Green Day Revival. Slovenská skupina NO NAME zahraje od 13ti hodin. Regionální pódium za knihovnou bude patřit místním skupinám jako 4G, Vesper, Pepíno Matura Band nebo Bureš Band. Poslední pódium je pak s divadelními a písničkovými produkcemi určeno dětem.

Nedílnou součástí je výstava zemědělské techniky, prezentace regionálních výrobců, výstava domácích zvířat z farmy, naučná stezka pro děti a probíhat budou také zajímavé ukázky: například parkurové skákání, těžký tah koněm, ukázka oblíbeného králičího hopu. Svou práci předvedou také hasiči z HZS Kutná Hora. Nebude chybět ani fontána hraběte Chotka s tekoucím vínem. Tato fontána je odkazem na tradici vinařství na zámku, které se konalo již v roce 1847.

Zajištěna je také kyvadlová doprava z Kutné Hory a Čáslavi. Kompletní program návštěvníci naleznou na www.vinobraninakacine.cz, aktuální informace pak také na FB: Vinobraní na Kačině.

 

 
Novinky
Ubytování v podzámčí Kačiny

Nabízíme celoroční ubytování v nově zrekonstruovaných apartmánech v prostorech bývalé kočárovny na zámku Kačina u Kutné Hory. Ubytování...

Léto na Kačině

  Léto na Kačině bude plné pohádek, divadelních představení a speciálních prohlídek zámku V době prázdnin jsme návštěvníkům připravili zaj...

Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz