Databáze novinek

Vinobraní na Kačině 8.9.2018
zpět na seznam

 Znovuobnovená tradice Vinobraní na Kačině se do zámeckého parku vrací v sobotu 8. září od 10 do 19 hodin.Degustaci perlivého burčáku a ochutnávky vín doprovodí na třech hudebních pódiích například Janek Ledecký nebo skupina Buty. Letošní ročník Vinobraní je věnován tématu regionální soběstačnost.

 Vinobranína Kačině je jednou z nejkrásnějších událostí svého druhu v regionu, letos oživenou o doprovodný kulturní program pro všechny věkové kategorie. Na oslavy úrody a sklizně v minulém roce do zámeckého parku zamířilo přes devět tisíc návštěvníků. Vinobraní ale není jen místem setkání milovníků vína a dobrého jídla, kulturní a doprovodný program vychází vstříc téměř všem. ?Poslední roky klademe důraz zejména na rodiny s dětmi, na to, aby na zámku Kačina mohly trávit svůj čas společně. Letos jim například na Vinobraní věnujeme celou jednu stage. Před polednem začne hrát loutkové divadlo, pak přijde klaun Hopsík a program večer uzavře Divadélko Kůzle,? říká Pavel Douša, ředitel zámku Kačina.

 K průběhu akce patří koncerty populárních interpretů, ukázky zemědělských strojů, domácích zvířat, jezdeckých dovedností, soutěž o poznání odrůdy vína, burčákové hody, prohlídka zámku, ochutnávky dobrého jídla a vína, řemeslné trhy, program pro dětské návštěvníky nebo například bio market. ?Pole jsou sklizená, na nás teď čekají vinohrady plné plodů révy vinné. Je čas oslavovat. Letos jsme ke společným oslavám přizvali Janka Ledeckého a kluky ze skupiny Buty, ze Slovenska nám přijedou zahrát populární CimbalBrothers,? přiblížil program vinař a hlavní patron kačinského Vinobraní Lukáš Rudolfský.

 Sezonní oslava konce žní je pořádána na podporu sedláků, zemědělských podniků a zpracovatelů v kraji, je to také příležitost pro společné setkání návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti. Slavnost, kterou se ukončují žně, lze najít téměř ve všech zemědělských kulturách. Na zámku Kačinase první takové oslavy konaly už v roce 1847. Vždy se slavilo v areálu zámku a v přilehlé obci. Letošní sedmý ročník Vinobraní bude probíhat v podobném termínu, jako probíhaly slavnosti za hraběte Chotka, a je věnován regionálním potravinám.

 Od 10 hodin až do konce akce bude zajištěná kyvadlová doprava zdarma z Kutné Hory, Čáslavi a zpět v půl hodinových intervalech ze zastávek autobusové stanoviště u Billy a  vlakového nádraží.

 

Více informací na: www.vinobraninakacine.cz

 Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Miroslava Tomana.

 Kontakt na pořádající agenturu:

Jakub Skyva, skyvajakub@gmail.com, 774 616 994

 
Novinky
Ubytování v podzámčí Kačiny

Nabízíme celoroční ubytování v nově zrekonstruovaných apartmánech v prostorech bývalé kočárovny na zámku Kačina u Kutné Hory. Ubytování...

Léto na Kačině

  Léto na Kačině bude plné pohádek, divadelních představení a speciálních prohlídek zámku V době prázdnin jsme návštěvníkům připravili zaj...

Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz