Databáze novinek

Výstava - Babiččiny kočárky
zpět na seznam

Výstava historických kočárků pro děti a panenky z období let 1860 ? 1960 je doplněna o ukázky pokojíčků, hraček a nádobíčka pro děti a panenky. V několika zámeckých místnostech můžete vidět kočárky z různých koutů České republiky. Naleznete zde kočárky z doby, kdy to na zámku ještě ?žilo?, ale také kočárky, v nichž jste se jako malí vozili.

 

Zavzpomínejte na své dětství a pozorně se rozhlédněte. Jistě najdete stejnou panenku či kočárek, s nimiž jste si jako děti hráli.Výstava čítá okolo 160 kočárků a mnoho dalších doplňků. Zapůjčilo nám ji Muzeum Babiččiny kočárky, kterému tímto moc děkujeme. 

Muzeum Babiččiny kočárky je věnované tématice nejen historických dětských kočárků, ale i hraček, domečků pro panenky, oblečků a jiných doplňků jak z dob dávno minulých, tak i nedávných. Muzeum vzniklo jako společná činnost manželů Balýových a Latislavových, kteří spojili své úsilí a sbírky dohromady. Chtějí se o svůj koníček podělit i s ostatními lidmi a připomenout všem, jaké to bylo v době, kdy byli dětmi naši rodiče a prarodiče, ale i někteří z nás.

Stálá expozice se v letech 2008 ? 2011 nacházela v Sankturinovském domě v Kutné Hoře.Na zahájení bylo připraveno přibližně 150 zrestaurovaných exponátů kočárků dětských i kočárků pro panenky a mnoho doplňků jako hračky, zavinovačky, oblečky, domečky na hraní. Zkrátka vše, co k této radostné a neopakovatelné úvodní části života každého z nás patří. Sbírka se od otevření průběžně stále obměňovala a doplňovala o další zajímavé kousky, tak aby se výstava neokoukala. Počet vystavených kočárků se stabilně z důvodů kapacity pohyboval mezi 150-160ti kočárky.

Provoz Muzea Babiččiny kočárky byl roku 2011 v Kutné Hoře ukončen a exponáty po doplnění sbírky byly přemístěny na Zámek Kačina, kde jsou vystaveny ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem.

 
Novinky
Jóga s nádechem empíru

Přijďte si zacvičit v neděli 8. září 2019 do zámeckého parku. Pod širým nebem, s krásnou kulisou empírového zámku, si společně zarelaxujem...

Hrdý Budžes na Kačině 14.9.2019

 V sobotu 14. září 2019 uvede kutnohorské Divadlo z garáže na zámku Kačina dnes již legendární hru Ireny Douskové HRDÝ BUDŽES. Jde o kultovn...

Zámecké jezdecké slavnosti 5.10.2019

  Časový harmonogram Zámecké jezdecké slavnosti 2019   10:00 Zahájení  lovecké famfáry, koncert lesních rohů  10:20-11:30 Jezdecké ...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz