Databáze novinek

Zámecké čajování a Strašidelný pohádkový les
zpět na seznam

U příležitosti rozloučení se s návštěvnickou sezonou je na poslední říjnový víkend připraveno Zámecké čajování. Již druhý ročník Zámeckého čajování se uskuteční v sobotu 26. 10. 2019 od 10 do 17 hodin na zámku Kačina. Návštěvníky čekají receptury z doby, kdy zámek spravoval rod Chotků, ochutnávky čajů z kačinské bylinkové zahrady, zámeckého medu, kávy a dalších dobrot. Návštěvu zámku zpestří kostýmované prohlídky.  V zámeckém parku se pak můžete těšit na Strašidelný pohádkový les.

Kačinský čaj z 23 bylin (10:00-17:00)

Ochutnávka čajů připravených podle receptur z doby, kdy zámek spravoval hraběcí rod Chotků, ze směsí vytvořených zámeckými zahradníky, především z rostlin z kačinské bylinkové zahrady a parku. 

K čaji patří i malé dobové pohoštění, cukrovinky z kdoulové marmelády, tradiční štrůdl a mnohé další. K tomu budeme sladit jediným zámeckým medem v České republice, který včely vyrobily přímo v zámku na výstavě Království včel.

Pražení kávy (10:00-17:00)

Ukázku pražení kávy, ochutnávku a povídání o kávě zajistí pražírna z Liberce. Nordbeans je pražírna výběrové kávy inspirovaná českými horami a severskou kávovou kulturou působící na trhu od roku 2015. Firmu založili bratři Martin a Karel Kozlové. Praží výběrovou kávu a znají příběhy lidí, kteří za ní stojí. Společně s farmáři usilují o to, aby si svou kávu mohli vychutnat v opravdu špičkové kvalitě. 

Kostýmované prohlídky ? Kde je Rudolf? (10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00)

Kostýmované prohlídky reprezentačních prostor zámku návštěvníkům oživí zámek speciálními prohlídkami ?Kde je Rudolf??, a tím vás vrátí zpět do časů, kdy Rudolf Chotek ještě zámek obýval. Dobu 18. a počátku 19. století představí soubory historického tance Salome a Tempus Fugit.

Autorské čtení Jitky Novákové (13:00, 15:00)

Jitka Nováková představí svou novou knihu S kloboukem do nebes. Kniha je o naději, o radosti, o setkáních, o skromnosti, ale také o hrdosti. Půjde o vůbec první veřejné představení knihy, která vyšla v červnu, ale další velké představení bude mít až na jaře. Knihu si bude možné na místě zakoupit.

Výstava O čaji, kávě a cukru (10:00-17:00)

Výstava bude k vidění po celý den v zámeckém rondelu, vstup hlavním vchodem.

Strašidelný pohádkový les (12:00-16:00)

Velké dobrodružství si užijí i děti v zámeckém parku. Těšit se můžete na herce v krásných kostýmech, originální hry po celé trase, která bude cca 2 km dlouhá. Na konci cesty vás bude čekat odměna. Pohádkový les zajišťuje veldo.cz.

Vstupné:

Vstupné na pohádkový les: dospělý 70 Kč, děti 70 Kč.

Vstupné na zámecké čajování:

Trasa 1 (zde probíhá čajování) - Dospělý: 100 Kč, děti nad 6 let 70 Kč, děti do 6 let zdarma

Trasa 2 (oživené prohlídky) - 50 Kč dospělý +50 Kč děti nad 6 let - při koupi trasy č. 1, jinak dle sazebníku prohlídkových okruhů

Trasa 3 - 50 Kč dospělý + děti nad 6 let 50 Kč, při koupi trasy č. 1,jinak dle sazebníku prohlídkových okruhů

 

Trasa 4 - volně při zaplacení vstupného na trasu 1

Zvýhodněné vstupné:

Na Zámecké čajování (trasa č. 1) získáte zvýhodněné vstupné předložením vstupenky ze Strašidelného pohádkového lesa. Dospělý 70 Kč, děti zdarma.

 

 
Novinky
Ubytování v podzámčí Kačiny

Nabízíme celoroční ubytování v nově zrekonstruovaných apartmánech v prostorech bývalé kočárovny na zámku Kačina u Kutné Hory. Ubytování...

Léto na Kačině

  Léto na Kačině bude plné pohádek, divadelních představení a speciálních prohlídek zámku V době prázdnin jsme návštěvníkům připravili zaj...

Příměstské tábory na Kačině

Máte doma malého dobrodruha a přemýšlíte nad prázdninami? Přihlaste ho na příměstský tábor na Kačině. Děti stráví krásné dny v zámeckém pa...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz