Databáze novinek

Zámecké hodování
zpět na seznam

 Srdečně zveme v sobotu a v neděli 28. a 29. července 2018 na zámek Kačina na přehlídku dobrého jídla s bohatým doprovodným programem. Zámecké hodování je rodinná akce s dětským programem, soutěžemi, ukázkami vaření a koncerty.

Festival, který proběhne v sobotu od 11.00 do 20.00 a v neděli od 10.00 do 18.00 hodin, je rozdělen do tří hlavních sekcí ? kulinářská show, prodej sýrových specialit a prezentace restaurací a dětský koutek.

Kulinářská show Petra Erina Kováče

Čeká vás kulinářská show šéfkuchaře Petra Erina Kováče, prezidenta Culinary Clubu ČR, člena World Masterchef Society a stříbrného vítěze ankety Zlatý kuchař v kategorii Volba veřejnosti z roku 2017. Kuchař, který je také moderátorem pořadu ?Život z Pánve? (TV Mňam, Regionální televize), bude na Kačině připravovat lososa s kokosem a citrusy, grilovaného tuňáka na salátu s citrusovým vinagretem nebo krevety v kokosovém těstíčku. S hostem festivalu, Květou Vondrákovou, představí zdravou kuchyni, a to na téma ?Irský mech a sýr trochu jinak?.

Za zvuku harmoniky třeba do Afriky

Během celého festivalu je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, taneční vystoupení a několik koncertů. Vystoupí například harmonikář Tomáš Klásek, taneční škola Vergillio (DDM Kolín), zpěvák Jakub Tichý a kapela GROŠÁCI. Zámecké hodování na Kačině je skvělou příležitostí jak něco dosud neznámého ochutnat. Návštěvníci budou mít možnost okusit a zakoupit si řadu specialit nejen českých, ale i s chutí Francie či exotické Srí Lanky nebo Afriky.

Vstupné na akci

  • 60 Kč pro dospělé, 40 Kč pro studenty a seniory, vstupenky lze zakoupit rovnou  na místě. Pořadatelé nabízejí za stejnou cenu lístky i v předprodeji přes vstupenkovou síť TicketStream, návštěvníci, kteří této možnosti využijí, se vyhnou frontám u vstupu na festival.  

V rámci vstupného mají hosté zdarma i vstup do zámeckého parku, kde je naučná stezka, venkovní učebna a bylinková zahrádka.

 
Novinky
Nové výstavy a expozice na Kačině

 Výstava - Epifyty - rostliny vzdušných zahrad Epifyty jsou významnou skupinou rostlin, která velmi ovlivnila zahradnictví posledních stole...

Od pondělí 11.5. otevíráme!

 V pondělí 11.5. 2020 pro Vás otevíráme expozici Hospodářské zázemí zámku a výstavní patro, kde můžete vidět nové výstavy i stávající expozi...

Dočasné uzavření zámku

  Od 12. 3. 2020 je NZM Kačina uzavřeno z důvodu ochrany před šířením nákazy virem Covid-19 V souvislosti s nařízením vlády o zrušení všec...

VŠECHNY NOVINKY
Rychlý kontakt
Zámek Kačina,
Muzeum českého venkova
Svatý Mikuláš 51
28401 Kutná Hora

tel.: 327 571 170, 602 187 700
E-mail: nzm.kacina@nzm.cz